Przedstawiając najczęściej spotykane narzędzia i metody lean występujące w polskich przedsiębiorstwach nie da się pominąć metody 5S. Jest ona bowiem najczęściej wybieraną wśród firm rozpoczynających swoją przygodę z optymalizacją procesów.
Implementacja owej metody w organizacji przynosi efekty widoczne gołym okiem jeszcze przed zakończeniem prac, w porównaniu do innych metod i narzędzi, które często bywają niezauważalne w krótkim czasie.
Dbałość o ład i porządek oraz skrzętne gospodarowanie w każdym czasie i miejscu, u siebie i wokół siebie – to stwierdzenie oddaje istotę 5S. Dzięki stosowaniu owej metody przedsiębiorstwo jest w stanie wyeliminować straty związane z m.in: oczekiwaniem, szukaniem, nadmiernym przetwarzaniem a także nadprodukcją czy stratami związanymi ze złą komunikacją.
Metoda 5S dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej kojarzonych metod związanych z japońskimi koncepcjami zarządzania. W związku z tym zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w szkoleniu dotyczącego implementacji metody 5S.
Szkolenie prowadzone jest w trybie online z wykorzystaniem udostępnionej przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu platformy MS Teams.
Szkolenie adresowane jest do wszystkich, którzy chcą poznać i zrozumieć jedno z najbardziej znanych sposobów optymalizacji w Lean Management. Uczestnicy będą mogli poznać wartość jaka płynie z wdrożenia 5S.
Lp. | Nazwa przedmiotu | Liczba godzin |
---|---|---|
1. | Wprowadzenie do Lean Management | 1 |
2. | Straty w procesie (7 marnotrawstw) | 1 |
3. | 5S – od czego zacząć wdrożenie? | 1 |
4. | Metoda krok po kroku (1,2,3,4 i 5 S) | 2 |
5. | Jak utrzymać efekty wdrożenia 5S | 1 |
6. | 5S case studies | 2 |
RAZEM | 8 |
TRENER WIODĄCY
dr Marek Krasiński
PREZES ZARZĄDU W PRODMASTERS SP. Z O. O., CZŁONEK BNI, PROFESOR W UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZYM WE WROCŁAWIU, ADIUNKT I WYKŁADOWCA MBA W UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM WE WROCŁAWIU, TRENER I KONSULTANT
Człowiek, który wierzy w ideę lean i kaizen. W praktyce prowadzi badania związane z wdrożeniem lean management dostosowanego do specyfiki polskiej kultury. Autor książek na temat kulturowych uwarunkowań wykorzystania koncepcji, metod i narzędzi lean management oraz doskonalenia organizacji poprzez system kaizen. Trener i konsultant. Jest wykładowcą w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Realizował w roli kierownika projektu cztery projekty badawcze finansowane z dotacji celowej MNiSW, projekt NCN (Sonata-4), projekt wdrożeniowy finansowany z Bonów na Innowacje oraz – w roli wykonawcy – trzy zadania w projekcie finansowanym z NCBiR. Posiada certyfikaty PDCA Group Lean Trainer, OpEx Six Sigma Green Belt, PRINCE2© Foundation, Audytor 5S, Management 3.0. Współzałożyciel Stowarzyszenia Lean Management Polska, Kierownik Menedżerskich Studiów Podyplomowych Lean Management, Lean Services, Six Sigma, Transformacja Lean Six Sigma, Master of Lean Management, Zarządzanie dla Inżynierów. Zapraszany prelegent na konferencje w Polsce, Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Japonii. Prywatnie miłośnik sportów motorowych na lądzie i wodzie, azjatyckiej kuchni i tybetańskich lwiątek.
Jako trener i konsultant biznesu pracuje od 2009 roku spędzając na szkoleniach i wdrożeniach średnio 1400 godzin rocznie. Współpracował i współpracuje z firmami: STRABAG, Exalo Drilling, KGHM Polska Miedź, Energa Operator, LG Display, Toyota Motor Industries Poland, Bridgestone Diversified Products Poland, BIPROMET, Grupa Nowy Styl, Stone Town, Hoomer, Kraina Okien, Zimmermann-Haus, Zakłady Elektrochemiczne Alco-Mot, Jata (Fiat Professional), Wagony Świdnica, Fabryka Wkładów Odzieżowych CAMELA, Technomatik, POLKON, ISYS, Bonduelle, Pepsico, Promet, Mitsui High-tec (Europe), LP Serwis, KORFF Isolmatic, SmartSpace, KFB Acoustics, LC Elektronik, PROMA Polska, Tri-Wall o./ Wałbrzych, JMP Medical.
350.00 PLN 290.00 PLN
WARUNKI PŁATNOŚCI
w przypadku płatności indywidualnej — wniesienie opłaty za udział w warsztatach przed ich rozpoczęciem, najpóźniej do dnia zakończenia rekrutacji — płatność za udział następuje, na indywidualne konto uczestnika widoczne po zalogowaniu na własnym profilu (login i hasło, jak przy rejestracji na szkolenie)
Odbiorca: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, ul. Komandorska 118/120, 53-345 Wrocław
Tytuł wpłaty: imię i nazwisko – nazwa szkolenia
w przypadku płatności pracodawcy lub innej instytucji — złożenie wniosku o wystawienie faktury przed rozpoczęciem warsztatów — płatność zgodnie z terminem wystawionym na fakturze lub fakturze pro forma
e-mail: szkolenia@ue.wroc.pl
tel.: 71 36 80 380 lub 71 36 80 235
Szczegóły w zakładce Kontakt.
Zapraszamy do kontaktu również w sprawie szkoleń zamkniętych dla firm i instytucji.
Na dole strony kliknij przycisk Zapisz się na szkolenie i wypełnij formularz rekrutacyjny. Załóż swoje indywidualne konto uczestnika i potwierdź wybór szkolenia. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Warunkiem uruchomienia grupy jest zebranie odpowiedniej liczby uczestników.
Informacja o uruchomieniu szkolenia zostanie przesłana na adres e-mail podany w systemie najpóźniej w dniu zakończenia rekrutacji.
Jeśli wybrane przez Ciebie szkolenie nie ma jeszcze ustalonej daty — oznacza to, że zaczynamy zbierać grupę osób zainteresowaną szkoleniem.
Nie martw się — na listę oczekujących możesz wpisać się już teraz!
Kiedy tylko trener wiodący wyznaczy termin szkolenia, odezwiemy się do Ciebie na adres e-mail podany podczas rejestracji. Wtedy zdecydujesz, czy chcesz wziąć udział w szkoleniu.
Jeśli tak — realizujesz wpłatę, potwierdzając swój udział. Jeśli jednak termin nie będzie Ci odpowiadał — prześlij nam informację mailem. Możesz zaczekać na kolejną edycję szkolenia lub w wyznaczonym terminie zrezygnować, nie ponosząc żadnych kosztów z tego tytułu. Decyzja należy do Ciebie!
Karta szkoleń: PDF
Forma zajęć: warsztaty
Liczba godzin: 8 h (2 sesje x 4 h)
Liczba uczestników: 15 osób
Typ szkolenia: otwarte/ zamknięte (zamawiane)
Tryb zajęć: online*/ offline
* W przypadku trybu online szkolenie realizowane jest zdalnie w formule
VIRTUAL CLASSROOM z wykorzystaniem platformy MS TEAMS (Uczelnia zakłada
uczestnikom imienne konta).
Język: PL/ ENG
Warunki ukończenia: obecność na warsztatach oraz uregulowanie opłat za udział
Dokument ukończenia: zaświadczenie ukończenia warsztatów wydane przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Zapisy na studia i szkolenia wymagają posiadania konta. Kliknij poniższy przycisk, by przejść do formularza rejestracji.
Załóż konto