Kaizen - skuteczne systemy sugestii pracowniczych - tworzenie i zarządzanie

Cele kształcenia

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w szkoleniu z tworzenia i zarządzania Systemami Sugestii pracowniczych. Systemy pomysłów pracowniczych funkcjonujące w sposób mniej lub bardziej formalny stanowią nierozerwalny element kultury kaizen w przedsiębiorstwie ale przede wszystkim są kluczem ciągłego doskonalenia organizacji i optymalizacji procesów. Najpowszechniej stosowaną koncepcją rozbudowanego systemu sugestii pracowniczych jest system oparty na założeniach filozofii Kaizen stanowiący część koncepcji Kaizen w zarządzaniu, stworzonej w japońskiej firmie Toyota i spopularyzowanej przez Maasakie Imai w 1986 r. po publikacji jego książki pt. Kaizen. The Key to Japan’s Competitive Success.

Głównymi celami szkolenia są:

  • Zapoznanie uczestników z podstawowymi założeniami koncepcji Kaizen
  • Przekazanie uczestnikom dobrych praktyk dotyczących tworzenia i zarządzania systemami sugestii
  • Poznanie korzyści jakie osiągnęły przedsiębiorstwa w Polsce wdrażając programy sugestii
  • Doskonalenie umiejętności zarządzania systemem sugestii poprzez uczestnictwo w warsztacie podczas II dnia zajęć

Szkolenie prowadzone jest w formie Virtual Classroom z wykorzystaniem udostępnionej przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu platformy MS Teams. Szerszy opis MS Teams oraz różnice pomiędzy tradycyjnym e-learningiem, a Virtual Classroom znajdują się na dole strony.

Adresaci

Szkolenie adresowane jest do wszystkich, które chcą wdrożyć lub zmodyfikować system sugestii w swoich organizacjach (firmy produkcyjne oraz usługowe).

Program szkolenia

Lp. Nazwa przedmiotu Liczba
godzin
1. Kaizen - wprowadzenie i rozumienie pojęcia 1
2. System Sugestii - geneza i dobre praktyki tworzenia 2
3. Case study - przykłady wdrożeń 1
4. Projektowanie skutecznego systemu sugestii - warsztat praktyczny 4
RAZEM 8

Kadra dydaktyczna

dr Marek Krasiński

PREZES ZARZĄDU, DYREKTOR DS. ROZWOJU W PDCA GROUP, CZŁONEK BNI, WYKŁADOWCA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH ORAZ EMBA W UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM WE WROCŁAWIU, TRENER I KONSULTANT

Człowiek, który wierzy w ideę lean i kaizen. W praktyce prowadzi badania związane z wdrożeniem lean management dostosowanego do specyfiki polskiej kultury. Autor książek na temat kulturowych uwarunkowań wykorzystania koncepcji, metod i narzędzi lean management oraz doskonalenia organizacji poprzez system kaizen. Trener i konsultant. Jest wykładowcą w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Realizował w roli kierownika projektu cztery projekty badawcze finansowane z dotacji celowej MNiSW, projekt NCN (Sonata-4), projekt wdrożeniowy finansowany z Bonów na Innowacje oraz – w roli wykonawcy – trzy zadania w projekcie finansowanym z NCBiR. Posiada certyfikaty PDCA Group Lean Trainer, OpEx Six Sigma Green Belt, PRINCE2© Foundation, Audytor 5S, Management 3.0. Współzałożyciel Stowarzyszenia Lean Management Polska, Kierownik Menedżerskich Studiów Podyplomowych Lean Management, Lean Services, Six Sigma, Transformacja Lean Six Sigma, Master of Lean Management, Zarządzanie dla Inżynierów. Zapraszany prelegent na konferencje w Polsce, Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Japonii. Prywatnie miłośnik sportów motorowych na lądzie i wodzie, azjatyckiej kuchni i tybetańskich lwiątek.

Jako trener i konsultant biznesu pracuje od 2009 roku spędzając na szkoleniach i wdrożeniach średnio 1400 godzin rocznie. Współpracował i współpracuje z firmami: STRABAG, Exalo Drilling, KGHM Polska Miedź, Energa Operator, LG Display, Toyota Motor Industries Poland, Bridgestone Diversified Products Poland, BIPROMET, Grupa Nowy Styl, Stone Town, Hoomer, Kraina Okien, Zimmermann-Haus, Zakłady Elektrochemiczne Alco-Mot, Jata (Fiat Professional), Wagony Świdnica, Fabryka Wkładów Odzieżowych CAMELA, Technomatik, POLKON, ISYS, Bonduelle, Pepsico, Promet, Mitsui High-tec (Europe), LP Serwis, KORFF Isolmatic, SmartSpace, KFB Acoustics, LC Elektronik, PROMA Polska, Tri-Wall o./ Wałbrzych, JMP Medical.

jmj

Jan M. Janiszewski 


EKSPERT W ZAKRESIE WDROŻEŃ KONCEPCJI LEAN MANAGEMENT. PRACOWNIK NAUKOWY W ZAKŁADZIE ZARZĄDZANIA INNOWACJAMI W SZKOLE GŁÓWNEJ HANDLOWEJ W WARSZAWIE.


Autor licznych artykułów i opracowań z zakresu kaizen, lean management, zarządzania jakością oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych. Doświadczenie zdobywał realizując projekty z zakresu optymalizacji w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. Ma na swoim koncie m. in. projekty doskonalące biznes zrealizowane w branży farmaceutycznej i sektorze ochrony zdrowia w Polsce. W latach 2015 – 2018 odbył wizyty studyjne do japońskich zakładów produkcyjnych i podmiotów leczniczych, aby lepiej zrozumieć koncepcję ciągłego doskonalenia i kulturę rozwiązywania problemów. Organizator konferencji, wizyt benchmarkingowych w kraju i za granicą (Niemcy, Czechy, Włochy, Holandia, Wielka Brytania, Japonia) i szkoleń z zakresu lean management. Kierownik projektu badawczego „Możliwość wykorzystania koncepcji lean management w jednostkach opieki zdrowotnej na przykładzie szpitali w Polsce”. 

Współpracował min. z takimi firmami jak: Chiesi Poland Sp. z o.o., GRUPA ZIBI S.A., OCHO - Ośrodki Chirurgii Oka , MEDIM Sp. z o.o., LC Elektronik, Exalo Drilling, Biocontol. Członek Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją oraz Stowarzyszenia Lean Management Polska (komisja rewizyjna).

Cena

350.00 PLN 290.00 PLN

Warunki płatności:
* w przypadku płatności indywidualnej – prosimy o wniesienie opłaty najpóźniej w dniu zakończenia rekrutacji

Płatności dokonuje się na indywidualny numer konta widoczny po zalogowaniu na profilu uczestnika.
Tytuł wpłaty: imię i nazwisko — nazwa szkolenia
Odbiorca: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, ul. Komandorska 118/120, 53-345 Wrocław

* w przypadku płatności pracodawcy lub innej instytucji – prosimy o przesłanie (przed terminem szkolenia) wypełnionego wniosku o wystawienie faktury

Kontakt i zapisy

Biuro szkoleń Centrum Kształcenia Ustawicznego:

e-mail: szkolenia@ue.wroc.pl
tel.: 71 36 80 380 lub 71 36 80 235

Szczegóły w zakładce Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu również w sprawie szkoleń zamkniętych dla firm i instytucji.


Jak się zapisać?

Na dole strony kliknij przycisk Zapisz się na szkolenie i wypełnij formularz rekrutacyjny. Załóż swoje indywidualne konto uczestnika i potwierdź wybór szkolenia. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Warunkiem uruchomienia grupy jest zebranie odpowiedniej liczby uczestników.
Informacja o uruchomieniu szkolenia zostanie przesłana na adres e-mail podany w systemie najpóźniej w dniu zakończenia rekrutacji.


Jeśli wybrane przez Ciebie szkolenie nie ma jeszcze ustalonej daty — oznacza to, że zaczynamy zbierać grupę osób zainteresowaną szkoleniem.
Nie martw się — na listę oczekujących możesz wpisać się już teraz!

Kiedy tylko trener wiodący wyznaczy termin szkolenia, odezwiemy się do Ciebie na adres e-mail podany podczas rejestracji. Wtedy zdecydujesz, czy chcesz wziąć udział w szkoleniu.

Jeśli tak — realizujesz wpłatę, potwierdzając swój udział. Jeśli jednak termin nie będzie Ci odpowiadał — prześlij nam informację mailem. Możesz zaczekać na kolejną edycję szkolenia lub w wyznaczonym terminie zrezygnować, nie ponosząc żadnych kosztów z tego tytułu. Decyzja należy do Ciebie!

Terminy

  • Termin szkolenia: grupa w trakcie zapisów. Zapraszamy
    Godz.: 17:00-20:15
    Tryb: online, na platformie TEAMS

    Warunkiem uruchomienia grupy jest zebranie się odpowiedniej liczby uczestników.

Termin zakończenia rekrutacji: 2025-02-07

Dodatkowe informacje

Karta szkoleń: PDF

Forma zajęć: warsztaty

Liczba godzin: 8 h (2 sesje x 4 h)

Liczba uczestników: 15 osób

Typ szkolenia: otwarte/ zamknięte (zamawiane)

Tryb zajęć: online*

* W przypadku trybu online szkolenie realizowane jest zdalnie w formule VIRTUAL CLASSROOM z wykorzystaniem platformy MS TEAMS (Uczelnia zakłada uczestnikom imienne konta).

Język: PL/ ENG

Warunki ukończenia: obecność na warsztatach oraz uregulowanie opłat za udział

Dokument ukończenia: zaświadczenie ukończenia warsztatów wydane przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu


Powrót

Kontakt

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Centrum Kształcenia Ustawicznego
ul. Kamienna 43-45
53-307 Wrocław

Znajdź nas na facebooku

wróć do strony głównej UE

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek 
7:30 - 15:30

sobota
8:00 - 15:00

Studia podyplomowe

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Republic of Poland

Logowanie

Nie pamiętam hasła

Nie masz konta?

Zapisy na studia i szkolenia wymagają posiadania konta. Kliknij poniższy przycisk, by przejść do formularza rejestracji.

Załóż konto
×

Przejdź do...

Moje konto